Lapkričio 11 dieną švenčiama Šv. Martyno diena. Šv. Martynas gimė 316 metais dabartinėje Vengrijoje.  Tėvo noru, dar būdamas visiškai jaunas, Martynas tapo senovės Romos kariu.  Vieną 334 metų šaltą vakarą bejojant Martynas pamatė sušalusį elgetą, kuriam kardu atrėžė gabalą savojo palto,  žinodamas, kad dėl šio savo poelgio turės daug sunkumų.  Po šio vakaro Martynas suprato, kariuomenėje jam ne vieta, tad savo gyvenimą pašventė žmonėms ir Dievui.

Atsižvelgę į Martyno geranoriškumą žmonės panoro būtent jį išrinkti Tours miesto vyskupu. Martynas visiškai to nenorėdamas pasislėpė viename žąsų tvarte. Tačiau miestelėnai nepasidavė, ieškojo jo su fakelais bei žibintais, kol galų gale viena žąsis Martyną išdavė. Martynas tapo vyskupu, bei sulaukė daugiau nei 80 metų.

Na o dabar Šv. Martyno dieną sutemus gatvėmis traukia vaikų su pačių pagamintais žibintais eisenos, primenančios Šv. Martyno neštą žinią "Kas pasidalina su kitu, tas laimi".  Neretai tokios eisenos vedlys būna ant žirgo sėdintis simbolinis Šv. Martynas.

Domas, o kartu ir mes, šiai šventei pradėjo ruoštis jau prieš kelias savaites.  Pirmąjį žibintą Domas gamino darželyje, kurį per tėvelių vakarą teko pabaigti Donatui.  Kadangi mes su Domu ir taip daug darome darbelių, o Donatas beveik niekada, į žibintų gaminimo vakarą išleidome būtent jį.


Antrąjį žibintą, kuris Domui patinka daug labiau (gal todėl, kad jį gaminant didžioji darbo dalis atiteko jam), gaminome Simsalabim mokyklėlėje.  Į dėžutę įdėjome permatomo popieriaus lapą, vaikai įlašino po kelis norimų spalvų dažų lašus, ir "piešė" su šaratukais. Šis piešimo būdas mūsų namuose labai mėgiamas. Tad ir grupėje taip piešti Domui buvo be galo smagu. Išdžiūvusius piešinukus suklijavę bei žibintus užkabinę ant šviečiančios lazdelės dainuodami daineles ėjome į mini vaikų eiseną.

Domui tiek patiko vaikščioti tamsoje su žibintais, kad ir namo iš mokyklėlės ėjo su šviečiančiu žibintu, net miegoti norėjo neštis kartu. 

Ką gi, lauksime kitos savaitės kuomet Domuko darželyje bus švenčiama ši šventė, bei tikrąją Šv. Martyno bus dieną didelė viso miesto vaikų su žibintais eisena.